O nás

Ať už jste se na našich stránkách ocitli náhodou, nebo jste našimi stálými fanoušky, dovolte nám představit naše Divadlo Láryfáry. Divadlo Láryfáry vzniklo z původního Divadla Ludvík, fungujícího od roku 2008.

Jsme pražské profesionální autorské divadlo, v současné době zaměřené především na dětského diváka.

Proč právě divadlo pro děti? Protože nás hrát pro děti zkrátka baví. Děti jsou ti nejbezprostřednější diváci. Baví nás a obohacují. A my? My se na oplátku snažíme obohatit a pobavit je. A co považujeme za náš největší úspěch? Okamžiky, kdy z našich představení odcházejí nadšené nejen děti, ale také jejich dospělý doprovod.

Naše dětské divadlo Láryfáry nemá svou vlastní scénu, putuje po všech městech České republiky. Svá představení pro děti uvádíme v městských divadlech, kulturních domech, na zámcích, hradech a jiných mnohdy zajímavých místech. Doufáme, že vás naše pohádky pro děti i dospělé zaujmou a že nám zůstanete věrní i nadále.

Herci

Pavlína Jurková

Od dětství navštěvovala LŠU v Písku a hrála v amatérském souboru. Roku 1999 absolvovala VOŠ hereckou v Praze pod pedagogickým vedením Marie Málkové a Jana Vlasáka. Během studia spolupracovala s Národním divadlem v Praze. Po ukončení herecké školy nastoupila do angažmá Středočeského divadla na Kladně, kde hrála v celé řadě rolí, např.: Célie- „Jak se vám líbí“, Monika- „Hrobka s vyhlídkou“, Anna- „Soudný den“ atd., hrála také v dětských představeních např. pohádky: „Pinocchio“ , „Zlatovláska“... Roku 2004 začala spolupracovat s divadelním souborem Bear Education Theatre (interaktivní představení v anglickém jazyce, hrající se v ČR, Francii..).Spolupracovala s Pražskými divadly: Aha, Reduta, Rubín....Zahrála si v těchto filmech: „Všechny stopy končí v nebi“(Famu), „Berenika stříhá vlasy“, „Hadí tanec“. Nyní je na volné noze. V divadle Krapet autorsky spolupracovala na představeních: „Našel se medvěd 1“ a „Našel se medvěd 2“. Hostuje v Městském divadle Mladá Boleslav, kde účinkuje v představeních: „Dům Bernardy Alby“ a ve hře „Miláček“. Spolupracuje s Českým rozhlasem, komerčními rádii, příležitostně spolupracuje s dabingem. Je jednou ze zakladatelek Divadla Láryfáry. (dříve Divadlo Ludvík)

Jarmila Vlčková

Při zaměstnání navštěvovala Ostravskou LŠU a hrála v amatérském souboru „Jitřenka“ v Ostravě. Roku 1999 absolvovala VOŠ hereckou v Praze pod pedagogickým vedením Lucie Juřičkové a Břetislava Slováčka. Během studia spolupracovala s Národním a Vinohradským divadlem v Praze. Po ukončení herecké školy nastoupila do angažmá v Příbramském divadle, kde hrála v celé řadě rolí, např.: Eliška Pomořanská – „Noc na Karlštejně“, Biagota – „Drahomíra a její synové, aneb krvavé křtiny“, Líza Doolitlová- „Pygmalion“, Ševcová- „Čarokrásná ševcová“, Královna- „Dvojhlavý orel“, hrála také v dětských představeních: „Malá mořská víla“, „Kašpárek, Honza a princezna“... atd. Během svého angažmá hostovala v Pražském divadle Viola ve hře: „Nestřílejte divokou svini“, dále hostovala v divadle Aha, v divadle Montmartre, spolupracovala s dabingem. Roku 2003 byla v angažmá v Západočeském divadle Cheb, kde hrála v představeních: „Agnus dei“ a „Radůz a Mahulena“. Spolupracovala se studenty Famu na několika krátkých filmech. Nyní je na volné noze, hostuje v Příbramském divadle ve hře „Hrdý Budžes“, dále v pohádce „Bylo nebylo“ (divadlo Žlutá houpačka), v představení „Pod střechami Paříže“. V divadle Krapet autorsky spolupracovala na představeních: „Našel se medvěd 1“ a „Našel se medvěd 2“. Je jednou ze zakladatelek Divadla Láryfáry. (dříve Divadlo Ludvík)

Lukáš Jurek

Při zaměstnání studoval v dramatickém kroužku Dany Hlaváčové. Poté vystudoval DAMU( Akademie múzických umění v Praze.), pod vedením Borise Rösnera, Evy Salzmannové a Miloše Horanského. Během studia hostoval v Národním divadle (Antonius a Kleopatra) a Stavovském divadle (Marie Stuartovna). Po škole nastoupil do angažmá ve Středočeském divadle Kladno, kde hrál v neuvěřitelných 36 rolích, např.: Merkucia v „Romeovi a Julii“, Jana ve hře J. Barče Ivana „Matka“, Jeana ve Strindbergově „Slečně Julii“. Spolupracuje s dabingem, rozhlasem i filmem. Zahrál si ve dvou německých produkcích – Višňová královna a Pražské květy, v seriálech Poslední sezóna, Proč bychom se netopili a Kriminálka Anděl . Nyní je v angažmá v Městských divadlech pražských, kde hraje např. v hrách: „Kauza divá Bára“, „Prolomit vlny“, „Šakalí léta“, „Lakomá Barka“, „Anna Karenina“...atd. Spolupracuje s Pražským divadlem Viola v představeních: „Nějak se to zvrtlo“ a „Tisíc a jedna vášeň“. Hrál s námi v našem původním Divadle Ludvík a nadále s námi pokračuje v Divadle Láryfáry.

Marcela Šiková

Vystudovala Zlínskou školu umění při Městském divadle Zlín. Během studia hrála ve Zlínském divadle, např. v představeních: „Taneční hodina“, „Podskalák“, „Hrátky s čertem“.

Po škole nastoupila do angažmá do divadla v Českém Těšíně, kde hrála např.: Alici ve hře „S tvojí dcerou ne“, Chelsea ve hře „Zlaté jezero“... atd. Nastoupila do angažmá v Příbramském divadle, kde hrála ve hrách jako.: „Bez roucha“, „Škola základ života“, „Pygmalion“, také v pohádkách: „Strašidla ze mlejna“, „Anička, Hubert a slaměný klobouk“..atd.. Hostovala v pražském divadle Komedie ve hře: „Made in čína“. Absolvovala studium na katedře Autorské tvorby a pedagogiky na DAMU. Účastnila se Workshopů tanečního divadla Bralen, dále u lektorů jako : Marie Kinski, Radek Balaš, David Strnad, Monika Rebcová, Kvaša, Javier Cura..., zaměřené na taneční techniky: Modern dance, jazz, Horton, limon, Cunningham, tango, flamenco. V současné době je na volné noze, hraje v divadle Krapet, v divadle Bořivoj a pracuje pro občanské sdružení Zdravotní klaun. Hrála s námi v našem původním Divadle Ludvík a nadále s námi pokračuje v Divadle Láryfáry.

Hana Benešová

Studovala Ježkovu lidovou konzervatoř, poté absolvovala pražskou VOŠ hereckou. Nastoupila do angažmá v Moravském divadle Olomouc, kde hrála např. Irmu ve hře: „Bláznivá ze Chaillot“. Od té doby je na volné noze a hostovala v několika pražských divadlech. V pražském Pohybovém divadle 22 hrála v představení:„Pantomima ze Zábradlí“ (Ladislav Fialka). V Lyře Pragensis hrála v představení „Cesta pokojného bojovníka“(Dan Millman). Ve Spol. Splendor: „Píseň o Františkovi z Assisi“ (František Kreuzmann). V divadelní agentuře Praha: „Krakonošův klobouk“, „Jak si princezna vzala draka“. V divadelní společnosti Františka Kreuzmanna: „Čarostřed a černá paní“, „Na salaši draci jsou“. Hrála s námi v našem původním Divadle Ludvík a nadále s námi pokračuje v Divadle Láryfáry.

Petr Mikeska

Absolvoval pražskou VOŠ hereckou. Jeho první angažmá bylo v Městském divadle v Mostě, poté byl angažován do Západočeského divadla v Chebu, kde dostal mnoho hereckých příležitostí, např.: Fanfána ve hře „Fanfán tulipán“, Orestea ve hře: „Orestes“, Švandu ve „Strakonickém dudákovi“, nebo George Gibbse ve hře „Naše městečko“. Hostoval v pražském Divadle pod Palmovkou, např. ve hře: Edith a Marléne, či v Divadle Gong ve hře: „Pod střechami Paříže“, „Utrpení mladého Werthera“. Od roku 2001 je v angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi, kde ztvárnil již mnoho rolí, např.: mlynář - „Lucerna“, Harold Chasen - „Harold a Maud“, Tiberge – „Manon Lescaut“, Stanley Kowalski- „Tramvaj do stanice touha“, Konstantin Treplev - „Racek“, Georges Duroye - „Miláček“, Puk - „Sen noci svatojánské“ atd. Zahrál si ve filmu: „Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko“, v seriálech: „Náves“ a „Dobrá čtvrť “ Absolvoval pražskou Damu obor činoherní režie a plně se věnuje i této profesi. Hrál s námi v našem původním Divadle Ludvík a nadále s námi pokračuje v Divadle Láryfáry.

Linda Winterová

Po studiu na Konzervatoři Jaroslava Ježka nastoupila jako pedagožka a korepetitorka na ZUŠ Jižní Město, kde působí dodnes. Klavírním doprovodům se externě věnuje také na VOŠ herecké. V minulosti se věnovala převážně klasické hudbě (spolupráce s pěveckými sbory Pražští pěvci, Gaudium Pragense, s pěvkyní Naďou Šormovou, Gallou Macků, tématické koncerty k výstavám v Galerii hl. města Prahy, v Galerii Rudolfinum, v Českém muzeu hudby), jako hráčka na el. piano se uplatnila v kapele Qwerty. V současné době se vedle svých dětí věnuje především tvorbě písniček pro dětské divadlo. Jsme rádi, že Linda skládá písničky i pro naše Divadlo Láryfáry.